1. Przeżywamy X niedzielę zwykłą. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

2. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę 13 czerwca, nabożeństwo Fatimskie odbędzie się po Mszy sprawowanej o godz. 11.30.

3. Wczoraj, w sobotę 5 czerwca, dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej nr1 w Drezdenku, przyjęły I Komunię Świętą. Prośmy Boga, aby im błogosławił i prowadził przez całe życie. W przyszłą sobotę I Komunię Świętą przyjmą dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku. Natomiast rocznica I Komunii Świętej dzieci klas 4 Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, odbędzie się za dwa tygodnie w sobotę 19 czerwca.

W związku z odbywającymi się w kościele próbami przed I Komunią Świętą, Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, będą połączone z Mszą św. o godz. 7.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30. Również w tym tygodniu nie będzie Koronki i wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.

4.Z radością informujemy, że w ubiegłym tygodniu wyremontowaliśmy automatyzację naszych dzwonów. Wymieniliśmy instalację elektryczną i napędy dzwonów. Zainstalowaliśmy także sterowanie radiowe. Koszt inwestycji to 19 tys. 600 zł. Zwracamy się o z prośbą o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę, podajemy nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

5. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha.

6. 13 czerwca na godzinę 19.00 zapraszamy do kościoła wszystkich, szczególnie małżeństwa i pary na spotkanie z dr Jackiem Pulikowskim. Pan Jacek jest autorem poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich oraz uczestnikiem audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne. Jest on od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Temat spotkania to: O męskości nie tylko dla mężczyzn. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek jego autorstwa.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są
w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

8. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Bogdan Rys i Robert Stępień, . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo