1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

.
2. Decyzją Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na ich rzecz.
- w środę Święto Narodzenia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
- w czwartek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Za nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać odpust zupełny.
4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich Zelatorów Żywego Różańca w salce parafialnej.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas 7 i 8, która rozpocznie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
6. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.30.
7. Dzieci, zapraszamy do śpiewu w scholi. Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.
8. Lektorów, ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które rozpoczną przygotowanie do Pierwszej Komunii św.
10. Za tydzień będziemy przeżywać w Warszawie uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
11. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 17.00.
12. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w gablocie przed kościołem. Jeżeli ktoś znałby przeszkody dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa wymienionych osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
13. Zapraszamy na XXVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert w piątek 10 września o godz. 19.00 w naszym kościele.
14. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w kancelarii parafialnej na ten miesiąc.
15. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
16. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
17. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Czesława Ruta. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.