1. W najbliższą środę (6 stycznia) przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie „Świętem Trzech Króli”. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Podczas wszystkich Mszy tradycyjnie błogosławić będziemy kredę i kadzidło. Kto nie będzie miał przy sobie kredy i kadzidła, będzie mógł je nabyć za dobrowolną ofiarą. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła.

2. Wizyta duszpasterska czyli kolęda, z racji pandemii, będzie miała inny charakter. Zgodnie z zarządzeniem naszego Ordynariusza, będziemy zapraszać do kościoła, na Mszę św., mieszkańców poszczególnych ulic. Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona. Na koniec Mszy wręczać będziemy obrazek z modlitwą. Prosimy, aby po powrocie do domu, głowa rodziny przeczytała modlitwę i pokropiła mieszkanie poświęconą wodą.
Jednak, jeśli ktoś wyraziłby pragnienie tradycyjnej kolędy, związanej z przyjściem księdza, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczniemy po zakończeniu ferii zimowych.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca.

4. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

5. W czasie ferii zimowych nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Kancelaria parafialna będzie w tym czasie czynna we wtorki i piątki od godz. 10.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 17.00.

6. W tym tygodniu do wieczności odeszli Henryk Taran, Józef Mazurkiewicz i Edward Popielecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Niech rozpoczynający się rok 2021, przyniesie nam wiele dobra i pokoju oraz stanie się czasem powrotu do normalności. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy z Drezdenka