1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. W czwartek 31 stycznia kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 7.00, której nie będzie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca.

5. Wizyta duszpasterska czyli kolęda, z racji pandemii, będzie miała inny charakter. Zgodnie z zarządzeniem naszego Ordynariusza, będziemy zapraszać do kościoła, na Mszę św., mieszkańców poszczególnych ulic. Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona. Na koniec Mszy wręczać będziemy obrazek z modlitwą. Prosimy, aby po powrocie do domu, głowa rodziny przeczytała modlitwę i pokropiła mieszkanie poświęconą wodą.
Jednak jeśli ktoś wyraziłby chęć tradycyjnej kolędy z przyjściem księdza, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczniemy po zakończeniu ferii zimowych.

6. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Świąteczny numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego kosztuje 10 zł.

7. Pomódlmy się za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w kończącym się roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Niech rozpoczynający się niedługo rok 2021, przyniesie nam wiele dobra i pokoju oraz stanie się czasem powrotu do normalności. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy