1. Przeżywamy IV niedzielę Adwentu. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania zwyczajów bożonarodzeniowych. Przed wieczerzą wigilijną przeczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, pomódlmy się, podzielmy się opłatkiem i zaśpiewajmy kolędy.

Pasterka w naszym kościele Przemienienia Pańskiego będzie sprawowana o godzinie 21.00 i 24.00. Paserka o 21.00 będzie transmitowana za pośrednictwem Facebooka naszej parafii. Podczas pasterki taca zbierana będzie na „Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. bpa Wilhelma Pluty”. Pamiętajmy w tym dniu także o modlitwie za ks. bpa. Adama Dyczkowskiego z racji jego imienin.

2. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedziele, z wyjątkiem Mszy o 7.00, której nie będzie. W sobotę przeżywać będziemy święto św. Szczepana. Msze sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
3. Spowiedź przed Świętami będzie sprawowana od poniedziałku do środy podczas Mszy porannej oraz o godzinie 17.30. W czwartek, w dniu Wigilii, spowiadać będziemy od 8.00 do 10.00. Później kościół będzie zamknięty do godziny 20.30.
4. Zbiórka ministrantów przed Świętami Bożego Narodzenia w najbliższą środę o godzinie 10.00. Również w środę, po wieczornej Mszy św. będziemy dekorować wnętrze naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pomóc nam w tej pracy. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
5. Informujemy, że w dzisiejszą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 10.00, nasi harcerze przyniosą do kościoła Światełko Betlejemskie. Zachęcamy, aby na Mszę św. przyjść ze swoją świecą, aby w naszych rodzinach zabłysło światło z Ziemi Świętej.
6. Msza św. roratnia sprawowana jest od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
8. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się jutro, w poniedziałek 21 grudnia od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.
9. Informujemy, że w przedsionkach naszego kościoła zamontowane zostały bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom tych urządzeń.
10. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
11. W tym tygodniu do wieczności odeszły: Elżbieta Małecka, Anna Świderska, Teresa Mądrawska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy