1. Przeżywamy III niedzielę Adwentu. Dzisiaj 13 grudnia obchodzimy 39 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii obędą się w najbliższy piątek, sobotę i IV niedzielę Adwentu. W piątek i sobotę Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym sprawowana będzie o godzinie 10.00 i 18.00; w niedzielę na każdej Mszy św. Rekolekcje poprowadzi nasz wikary ks. Maciej Guziejko CRL. Rekolekcje będą transmitowane za pośrednictwem Internetu.
W czasie rekolekcji spowiadać będziemy w piątek i sobotę o godzinie 9.30 i 17.30; w niedzielę w czasie wszystkich Mszy świętych. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.

4. Informujemy, że w tym roku, Pasterka 24 grudnia sprawowana będzie w naszym kościele parafialnym o godzinie 21.00 i o godzinie 24.00. Z racji pandemii nie będzie Pasterki w kościele Matki Bożej Różańcowej.

5. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 10.00, nasi harcerze przyniosą do kościoła Światełko Betlejemskie. Zachęcamy, aby na Mszę św. przyjść ze swoją świecą, aby w naszych rodzinach zabłysło światło z Ziemi Świętej.

6. Msza św. roratnia sprawowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

7. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

8. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w poniedziałek 21 grudnia od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.

9. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na ubezpieczenie i ogrzewanie naszego Kościoła. Ofiary możemy także składać na konto parafialne (67 1020 2892 0000 5202 0522 5414).

10. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

11. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Ławniczak, Barbara i Marian Pupel oraz Andrzej Dobrowolski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

3nai