1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu, która jest zarazem dniem modlitwy i pomocy Kościołowi katolickiemu na wschodzie. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek.

2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła; we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Msza św. roratnia sprawowana jest od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie Adwentu pamiętajmy o spowiedzi przed świętami. W tym roku księża z dekanatu nie będą spowiadać w naszym kościele. Dlatego prosimy już od poniedziałku korzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Sakrament Spowiedzi sprawowany jest rano przed Mszą Święta i wieczorem w trakcie Mszy św. Prosimy nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni przedświąteczne.

4. Z racji pandemii, w tym roku nie będziemy rozprowadzali opłatków. Możemy je nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Ponadto w zakrystii i kancelarii możemy już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

5. Za tydzień taca przeznaczona będzie na ubezpieczenie i ogrzewanie naszego Kościoła. Serdecznie prosimy o ofiary na ten cel. Ofiary możemy także składać na konto parafialne 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414.

6. Za tydzień, w niedzielę 13 grudnia, o godzinie 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność w Drezdenku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

8. W tym tygodniu do wieczności odeszła: Agnieszkę Daniłkiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chorei starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.