1. Przeżywamy XXV niedzielę zwykłą. W dniu dzisiejszym (niedziela) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 przeżywają Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.

3. Dzisiaj (niedziela), po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczno – Filozoficzny w Zielonej Górze. W przyszłą niedzielę 27 września, obchodzić będziemy „Dzień Migrantów i Uchodźców”. Po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na rzecz potrzebujących.

4. Od Wielkanocy nie działają dzwony na naszej wieży kościelnej. Za dwa tygodnie 4 października, taca przeznaczona będzie na remont uszkodzonych przez pożar mechanizmów dzwonów. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na ten cel.

5. Spotkanie animatorów, przygotowujących młodzież do Bierzmowania, odbędzie się dzisiaj (niedziela), w salkach parafialnych, po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do Piątku na godz. 15.00. Zapraszamy także na spotkania Wspólnoty Effatha we wtorki po wieczornej Mszy św.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież do przyłączenia się do scholi i ministrantów. Próby scholi odbywają się w soboty o godz. 10.00. Zbiórki ministrantów w soboty o 11.00. Więcej informacji u ks. Macieja.

8. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze czasopisma „Niedziela” ukazał się obszerny artykuł o twórczości i posłudze kapelana szpitalnego w czasie pandemii – ks. Jerzego Hajdugi. Zachęcamy do lektury.

9. Od października wznawiamy odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca. Serdecznie prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii i kancelarii parafialnej.

10. Kurs przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 9-11 października. Tym razem kurs odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku. Zapisy i informację u ks. Macieja Guziejko CRL (513 318 420; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

11. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Jadwiga Trusz i Waldemar Czarnota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.