1. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą.
2. W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia i uroczystości: w poniedziałek św. Bartłomieja Apostoła; w środę uroczystość NMP Częstochowskiej (w tym dniu odnawiać będziemy Śluby Jasnogórskie); w czwartek św. Moniki; a w piątek uroczystość św. Augustyna – Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W sobotę 22 sierpnia odbyła się I Piesza Notecka Pielgrzymka Rokitniańska. Wzięło w niej udział ponad 70 osób. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za trud i dar modlitwy. Dziękujemy Straży Pożarnej w Drezdenku za pomoc w kierowaniu ruchem na trasie pielgrzymki. Serdeczne Bóg zapłać Wspólnocie Effatha i Kościołowi Domowemu, za organizację całej Pielgrzymki.
4. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i Zespołu Szkół w Drezdenku, odbędzie się w przyszłą niedzielę 30 sierpnia o godzinie 10.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego.
5. W najbliższą sobotę 29 sierpnia, o godzinie 19.00, w Parafii św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim odbędzie się koncert muzyki organowej.
6. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
7. Ze względu na wakacje, w tygodniu, spowiadać będziemy 15 min. przed każdą Mszą św.
8. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Główne Uroczystości Odpustowe do Gietrzwałdu, w dniach 12-13 września. W tym roku, ze względu na czas epidemii, pojedzie tylko jeden autokar. Zapisy na pielgrzymkę w naszej zakrystii.
9. W czasie wakacji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i Koronki do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest we wtorek od 10.00 do 12.00 i w piątek od 15.00 do 17.00.
10. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Maria Łochowicz i Henryka Konieczna . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i szczęśliwych wakacji. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Szczęść Boże!