1.Dzisiaj XX Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po każdej mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w wybuchu w Bejrucie.
2.Uroczyste podziękowanie za żniwa winno odbyć się w jedną z najbliższych niedziel. Dożynki gminne w naszej parafii odbędą się w Niedzielę 13 września o godz. 10.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za udane zbiory. Przed mszą pobłogosławimy wieńce żniwne, owoce i warzywa.

3.W tym tygodniu wspomnienie: w poniedziałek św. Jacka, prezbitera , w czwartek św. Bernarda, opata; w piątek św. Piusa X, papieża; w sobotę NMP Królowej.
4. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Główne Uroczystości Odpustowe
do Gietrzwałdu, w dniach 12-13 września. W tym roku, ze względu na czas epidemii, pojedzie tylko jeden autokar. Koszt pielgrzymki to 175 zł ( ta kwota zawiera przejazd autokarem, nocleg w domu pielgrzyma oraz ubezpieczenie). Zapisy na pielgrzymkę oraz wpłaty na wyjazd w naszej zakrystii i u Ks. Łukasza Murańskiego.
5. W sobotę, 22 sierpnia 2020 roku wyrusza piesza pielgrzymka z Drezdenka do Rokitna. Wyjątkowo w czasie epidemii, pierwszy etap z Drezdenka do Międzychodu przejedziemy autokarem. Z Międzychodu do Rokitna pójdziemy już pieszo. Koszt pielgrzymki 70 zł. Informacje i zapisy u ks. Macieja. Więcej informacji na plakatach
i stronie internetowej.
6. Kolejne Letnie Spotkanie Kameralne w naszym Parafialnym Kościele odbędzie się 20 sierpnia (czwartek) o godzinie 19.00. Więcej informacji na plakatach przed Kościołem. Serdecznie zapraszamy.
7. W przedsionku kościoła można nabyć czasopisma religijne Gość Niedzielny
i Niedziela. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
8. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim parafianom, którzy czynnie uczestniczyli w naszej uroczystości odpustowej Przemienienia Pańskiego. Dziękujemy także tym , którzy prowadzili i uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny.
Do wieczności Bóg powołał Świętej Pamięci: Leokadię Baczyńską, Leokadię Kozieł i Krystynę Cukras. Wieczny odpoczynek…
Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej niedzieli.

Kanonicy Regularni Laterańscy