1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną. Taca przeznaczona jest na działalność misyjną kościoła.
2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy wiernych do duchowego przygotowania się do tego święta. Przypominamy o spowiedzi. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych
i o uporządkowaniu ich grobów.

3. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki miesięczne są wyłożone na stoliku przy figurze św. Antoniego. Prosimy
o wpisywanie imion i nazwisk literami drukowanymi.
4. W przyszłą niedzielę 27 października w naszej parafii odbędzie się MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie na Placu Kościelnym o godz. 15:00, skąd wyruszy pochód ulicami miasta. Następnie odbędzie się zabawa dla dzieci w SP nr 1 w Drezdenku. Zachęcamy wszystkich do przebierania się za postacie świętych. Odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy strój świętego.
5. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci
w poniedziałek i piątek o godz. 16:30.
6. Do nabycia „Niedziela” i „Gość niedzielny”.
7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
8. Pragniemy poinformować, że w ubiegłym tygodniu zostały naprawione uszkodzone dzwony
i nagłośnienie na wieży Kościoła Przemienienia Pańskiego. Koszt naprawy wyniósł ponad 4.000 zł. Również cały czas trwa remont i konserwacja dachu na Kościele Matki Bożej Różańcowej. Serdecznie prosimy o pomoc finansową.
9. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w ubiegły piątek zorganizowali w naszym Kościele uroczystości Hubertowskie. Szczególne Bóg zapłać kierujemy pod adresem leśników i myśliwych.
10. 27 października o godz. 7.00 – Msza św. za zmarłych parafian polecanych w wypominkach rocznych. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: +Marię Nowak i Marię Iwaszko,+ Helena Rucińska. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
11. Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu Bożych łask i świętości na nowy tydzień.