O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dzisiejszą niedzielą - Dobrego Pasterza rozpoczynamy w Kościele światowy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej: kapłaństwa i życia zakonnego. „Nie jesteśmy zanurzeni w przypadkowości, ani pociągani serią chaotycznych wydarzeń, ale przeciwnie, nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

„Powołanie jest dziś!” – podkreśla Papież, zachęcając do tego, by nie zwlekać z podjęciem ryzyka wyboru. W naszych modlitwach módlmy się za kapłanów o świętość życia i o nowe powołania kapłańskie i zakonne
Jutro 23 kwietnia - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA BPA I MĘCZ. – GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI. W środę 25 kwietnia – święto – Św. Marka Ewangelisty.
W piątek – 27 kwietnia – o godz. 18.00 – Msza św. w int. Apostolatu Maryjnego, a o godz. 19.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
W sobotę - 5 maja – organizowany jest wyjazd na CZUWANIE FATIMSKIE do Rokitna. Wyjazd o godz. 16.30 sprzed plebanii. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz. (tel. 693 800 263)
U ks. Łukasza Murańskiego można już zapisywać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Do połowy maja chcemy stworzyć listę pielgrzymów, dlatego zdecydowane osoby prosimy o kontakt.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia czasopismo redagowane przez naszych kleryków: Cor Unuum. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczane na nasze WSD w Krakowie.
Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii.
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Teresę Matuszczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… .

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.