O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI na godz. 17.00. DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16.30; dla ogółu parafian o godz. 17.30.
2. W przyszłą niedzielę - 11 marca - spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych po Mszy św. o godz. 11:30, a na godz. 17.00 – zaprasza Centrum Promocji Kultury na film „Dwie korony” – o św. O. Maksymilianie Kolbe (bilety: 14 zł. – ulgowy i 16 zł. – normalny).
3. 24 marca - organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 40 zł., zapisy w zakrystii i u ks. Adama.

4. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie wielkanocnym i na najpiękniejszą palmę. Szczegóły na plakatach i w internecie.
5. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 18.00 trwa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym szczególnym czasie zachęcamy do chwili adoracji i osobistej modlitwy.
6. Do nabycia są paschaliki wielkanocne – w ramach wielkanocnej Akcji Caritas. Symboliczny paschalik obecny w naszym domu ma przypominać o obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu, którego światło oświeca drogę naszego życia, a także wzywa do pełnienia uczynków miłosierdzia, przez które chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Chrystusa. Paschaliki w cenie 15 zł. możemy nabyć w zakrystii.
7. Informujemy również, że 17 maja o godz. 17.00 - SAKRAMENTU BIERZMOWANIA naszej młodzieży udzieli ks. Bp. Stefan Regmunt.
8. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i kościoła.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Bernadettę Hunger-Szawłowską, + Ryszarda Pileckiego, + Wojciecha Ślusarz i + Wojciecha Dychowskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w rozpoczętym tygodniu i umacnia w postanowieniach wielkopostnych.