Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

. Przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię, w której możemy nieustannie się modlić, dziękujemy za fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła. Modlimy się za tych, którzy napełniają ten kościół swoją modlitwą i wspierają materialnie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji w celu konserwacji i renowacji elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Koszt dokumentacji jest wyceniony na 80 000,00 zł. Prosimy o wsparcie finansowe. Ofiary można składać przelewem na konto parafialne. Dzisiaj za nawiedzenie kościoła można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dziś i jutro w przedsionku kościoła pod wieżą kleryk z naszego Zakonu, będzie przyjmował na wypominki. Ofiary składane pryz tej okazji przeznczone będą na nasze Seminarium Duchowne.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Procesja na cmentarzu po mszy św. o godz. 11.30.
- we wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
- w czwartek św. Karola Boromeusza, biskupa
4. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada mogą zyskać odpust zupełny za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przystąpić do Komunii św., odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę” i dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego.
5. Modlitwa za wiernych zmarłych wymienionych w wypominkach przez cały listopada codziennie o godz. 17.30.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus obiecuje praktykującym 9 pierwszych piątków miesiąca, że nie umrą nie będąc w stanie łaski uświęcającej.
7. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
8. W piątek po mszy św. wieczornej występ Chóru GOSPEL z Ełku.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Od środy brat Andrzej będzie na terenie naszej parafii roznosił pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pragniemy, poinformować, że nikt inny nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków. Za wszelkie ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
11. Dzieci, zapraszamy na próbę scholii w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 również do salki parafialnej.
12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela”.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Jerzego Szaj. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Wszystkich Świętych.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo