Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

.
2. Decyzją Przewodniczącego Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na ich rzecz.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę Święto Narodzenia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
- w czwartek Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim. Za nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę” można uzyskać odpust zupełny.
4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich Zelatorów Żywego Różańca w salce parafialnej.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas 7 i 8, która rozpocznie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
6. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.30.
7. Dzieci, zapraszamy do śpiewu w scholi. Próba w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.
8. Lektorów, ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej.
9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich, które rozpoczną przygotowanie do Pierwszej Komunii św.
10. Za tydzień będziemy przeżywać w Warszawie uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.
11. Kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 17.00.
12. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w gablocie przed kościołem. Jeżeli ktoś znałby przeszkody dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa wymienionych osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
13. Zapraszamy na XXVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert w piątek 10 września o godz. 19.00 w naszym kościele.
14. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo dzieci rocznych. Prosimy o zgłaszanie dzieci w kancelarii parafialnej na ten miesiąc.
15. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
16. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
17. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Czesława Ruta. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo