Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy X niedzielę zwykłą. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

2. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę 13 czerwca, nabożeństwo Fatimskie odbędzie się po Mszy sprawowanej o godz. 11.30.

3. Wczoraj, w sobotę 5 czerwca, dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej nr1 w Drezdenku, przyjęły I Komunię Świętą. Prośmy Boga, aby im błogosławił i prowadził przez całe życie. W przyszłą sobotę I Komunię Świętą przyjmą dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Drezdenku. Natomiast rocznica I Komunii Świętej dzieci klas 4 Szkoły Podstawowej nr 1 i 2, odbędzie się za dwa tygodnie w sobotę 19 czerwca.

W związku z odbywającymi się w kościele próbami przed I Komunią Świętą, Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, będą połączone z Mszą św. o godz. 7.00. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30. Również w tym tygodniu nie będzie Koronki i wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.

4.Z radością informujemy, że w ubiegłym tygodniu wyremontowaliśmy automatyzację naszych dzwonów. Wymieniliśmy instalację elektryczną i napędy dzwonów. Zainstalowaliśmy także sterowanie radiowe. Koszt inwestycji to 19 tys. 600 zł. Zwracamy się o z prośbą o ofiary na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę, podajemy nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

5. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha.

6. 13 czerwca na godzinę 19.00 zapraszamy do kościoła wszystkich, szczególnie małżeństwa i pary na spotkanie z dr Jackiem Pulikowskim. Pan Jacek jest autorem poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich oraz uczestnikiem audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne. Jest on od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Temat spotkania to: O męskości nie tylko dla mężczyzn. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek jego autorstwa.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są
w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

8. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Bogdan Rys i Robert Stępień, . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo