Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Czas przyjmowania Komunii wielkanocnej trwa jeszcze przez tydzień, do Uroczystości Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.


2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


3. We wtorek, rozpoczęliśmy w naszym kościele wymianę instalacji elektrycznej dzwonów. Zostaną również wymienione napędy dzwonów. Koszt tego remontu wynosi 19 000 zł. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie właśnie na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy za wszelkie wsparcie i pomoc.


4. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w środy o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej.


5. W czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku, w Boże Ciało, po Mszy św. sprawowanej wyjątkowo o godzinie 12.00, ruszy procesja ulicami naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Kościuszki, Stary Rynek i Szkolna. Prosimy mieszkańców tych ulic, o przystrojenie swoich domów. I ołtarz, przy kapliczce Matki Bożej, przygotowują członkowie Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Złotej Róży, Przyjaciół Paradyża. II ołtarz na Starym Rynku, przygotowują strażacy z Drezdenka i okolic. III ołtarz, przy Banku Spółdzielczym pod filarami, Państwo Antczakowie z ul. Pomorskiej, IV ołtarz, przy kościele, rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
Serdecznie zapraszamy grupy parafialne, dzieci, młodzież, straż pożarną, mężczyzn do niesienia baldachimów, Cech Rzemiosł Różnych, Orkiestrę i wszystkich parafian. Po trudnym czasie pandemii, chciejmy powrócić do pięknych, polskich tradycji.


6. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na kolonie letnie w Mrzeżynie w dniach 17 -30 lipca 2021. Więcej informacji u ks. Macieja (513 318 420 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.


8. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Zofia Kozłowska, Ryszard Mokrzycki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo