Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more
1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem przeżywać będziemy tzw. „Dni Krzyżowe”, podczas, których, po Mszy o godzinie 18.00, modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
2. W przyszłą niedziele zbierane będą ofiary do puszek na odbudowę spalonego domu parafialnego w Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie.
3. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w środy o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej.
4. W piątek 14 maja imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Maciej. Msza św. w int. ks. Macieja sprawowana będzie o godz. 18.00.
5. Za tydzień, w niedzielę 16 maja, o godzinie 19.00, odbędzie się piękne wydarzenie artystyczne, czyli koncert męskiego chóru z Kalisza pod opieką Jakuba Tomalaka. „Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy” jest muzyczną opowieścią o świętym Józefie. Zapraszamy na to wydarzenie.
6. Dzieci, które chciałyby śpiewem chwalić Pana Boga, zapraszamy na próby scholi, do salek parafialnych, w soboty na godzinę 10.00. Zapraszamy również na Mszę św. z kazaniem dla dzieci, w niedziele na godz. 11.30.
7. 31 maja, o godzinie 16.00, odbędzie się w naszej parafii Bierzmowanie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2. Ze względów epidemiologicznych, w bierzmowaniu może wziąć udział tylko młodzież mająca przyjąć sakrament bierzmowania. Więcej informacji u katechetów i ks. Łukasza.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
9. Informujemy naszych parafian, że zarówno rano jak i wieczorem, spowiadać będziemy przed Mszą Świętą. Wyjątek stanowi niedziela, podczas której spowiadać będziemy na Mszy św.
10. Zapraszamy na czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 22 maja po wieczornej Mszy św. Czuwanie poprowadzi wspólnota Effatha.
11. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Bożena Dukaczewska, Zenon Łukasiewicz, Maria Kur. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…
Kanonicy Regularni Laterańscy
AKATYST:

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo