1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy dzisiaj wspomnienie św. Walentego – patrona ludzi chorych oraz zakochanych w Bogu i ludziach.
2. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św., połączone z obrzędem posypywania głów popiołem, sprawowane będą o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. W tym dniu taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów.
3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii sprawowane będą: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30 (dzieci po Drodze Krzyżowej otrzymywać będą kolejne części układanki), Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.
4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu, od poniedziałku do piątku na godzinę 15.00. Zapraszamy również na uwielbienie Pana Jezusa i rozważanie Słowa Bożego we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha.
7. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Michał Maciulewicz, Gabriela Rybiałek, Zbigniew Pochrząszcz, Janusz Mamot i Gabriela Turczyn. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy