1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach dotkniętych tą chorobą.
2. W najbliższym tygodniu, zapraszamy na Mszę św. kolędową, o godzinie 18.00 mieszkańców:
- w poniedziałek 1 lutego – mieszkańców ul. Okrężnej domki, Transportowa, Towarowa, Kolejowa, Pogodna, Miedziana, Lipowa, Cicha, Makowa, Lipnowska, Notecka, Wesoła, Zaułek, Zielona, Orlikowa, Słoneczna
- we wtorek 2 lutego – mieszkańców ul. Piotra Skargi, Moniuszki, Dąbrowskiej, Miodowej, Owocowej, Norwida, Orzeszkowej, Kwiatowej, Malwowej, Witosa, Wspólnej, Jasnej, Południowej, Ptasiej, Szpitalnej
- w środę 3 lutego – mieszkańców ul. Armii Krajowej, Spokojnej, Poznańskiej, Sportowej, Nowogrodzkiej, Lwowskiej, Strażackiej, Placu Wolności, Zamkowej
- w czwartek 4 lutego – mieszkańców ul. Żeromskiego, Kasztelańskiej, Chełmu Drezdeneckiego, Poniatowskiego, Chrobrego, Placu Wileńskiego, Stary Rynek, Warszawskiej, Bocznej, Krakowskiej, Kościelnej
- w piątek 5 lutego – mieszkańców ul. Pomorskiej, Łąkowej, Szkolnej, Ogrodowej, Reymonta, Placu Kościelnego, Sienkiewicza, Sienkiewicza Młyn, Słowackiego, Pułaskiego
Prosimy zabrać ze sobą butelki z wodą, która będziemy święcić podczas Mszy św.
Osoby, które chciałyby przeżyć tradycyjną kolędę, połączoną z przyjściem księdza, mogą zgłaszać się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji nabożeństw kolędowych, na potrzeby kościoła i ministrantów.
Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę na utrzymanie naszej Parafii, podajemy nr konta:
67 1020 2892 0000 5202 0522 5414
3. We wtorek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00. Prosimy przyjść do kościoła ze świecami. Taca przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece gromniczne.
4. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Chorych odwiedzać będziemy w piątek od godz. 8.00.
5. W czwartek 4 lutego imieniny obchodzi nasz Zakrystianin br. Andrzej Raczko CRL. Msza Święta imieninowa w int. brata Andrzeja sprawowana będzie w czwartek o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Katecheza przed Chrztem, dla rodziców i chrzestnych, odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lutego o godzinie 17.00 na plebanii.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
8. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Jerzy Wachowski, Jerzy Pniewski, Janusz Nowak, Jan Nadgłowski, Jan Gliński, Marianna Rudzińska, Jerzy Wilk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Kanonicy Regularni Laterańscy