Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. W czwartek 31 stycznia kończymy rok kalendarzowy. Chciejmy w tym dniu nie tylko świętować, ale również podziękować Bogu za otrzymane łaski. Msza św. dziękczynna sprawowana będzie o godzinie 17.00. W tym dniu nie ma Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


3. W piątek 1 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godzinie 7.00, której nie będzie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i sobotę miesiąca.

5. Wizyta duszpasterska czyli kolęda, z racji pandemii, będzie miała inny charakter. Zgodnie z zarządzeniem naszego Ordynariusza, będziemy zapraszać do kościoła, na Mszę św., mieszkańców poszczególnych ulic. Prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona. Na koniec Mszy wręczać będziemy obrazek z modlitwą. Prosimy, aby po powrocie do domu, głowa rodziny przeczytała modlitwę i pokropiła mieszkanie poświęconą wodą.
Jednak jeśli ktoś wyraziłby chęć tradycyjnej kolędy z przyjściem księdza, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczniemy po zakończeniu ferii zimowych.

6. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Świąteczny numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego kosztuje 10 zł.

7. Pomódlmy się za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w kończącym się roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask. Niech rozpoczynający się niedługo rok 2021, przyniesie nam wiele dobra i pokoju oraz stanie się czasem powrotu do normalności. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo