Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy I niedzielę Adwentu. Dzisiaj rozpoczął się nowy rok liturgiczny. Msza św. roratnia sprawowana będzie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezbitera, w piątek wspomnienie św. Barbary patronki górników, a w przyszłą niedzielę św. Mikołaja biskupa.


2. Składamy serdeczne podziękowania Wspólnocie Domowego Kościoła za wykonanie wieńca adwentowego, który zdobi naszą świątynie i odmierza czas do Świąt Bożego Narodzenia.
3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Ze względu na pandemię odwiedziny chorych są wstrzymane. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
4. Z racji pandemii, w tym roku nie będziemy rozprowadzali opłatków. Możemy je nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Ponadto w zakrystii i kancelarii możemy już nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Mała świeca kosztuje 6 zł.
5. W czwartek 3 grudnia, o godz. 17.00, Przyjaciele Paradyża zapraszają do wspólnej modlitwy, by przed Najświętszym Sakramentem podziękować Panu Bogu za każdego powołanego i prosić Jezusa Chrystusa o nowych kapłanów, zakonników i misjonarzy.
6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku na godz. 15.00. Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi Wspólnota Effatha.
7. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek, na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Za dwa tygodnie taca przeznaczona będzie na ubezpieczenie i ogrzewanie naszego Kościoła. Serdecznie prosimy o ofiary na ten cel. Ofiary na ten cel możemy także składać na konto parafialne.
8. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Michalak i Aleksander Podsiadły. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy udanego przeżycia okresu Adwentu. Pamiętajmy w tym czasie o modlitwie, spowiedzi i dziełach miłosierdzia. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo