Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy „Dzień Papieski”. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej; w środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia (w środę) obędzie się odpust w Kościele Filialnym MB Różańcowej w Drezdenku. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie o godzinie 16.00. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła połączona z nabożeństwem różańcowym. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego w głównym kościele Przemienienia Pańskiego.

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30 ( z wyjątkiem najbliższej środy). Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30. Dzieci po modlitwie będą otrzymywać kolejne części układanki o Gietrzwałdzie, gdzie Maryja zachęcała do Różańca.

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont uszkodzonych dzwonów. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na ten cel.

5. Informujemy, że Misje Święte w naszej parafii rozpoczną się za tydzień, od 11 do 18 października 2020. W przedsionku kościoła oraz na stoliku pod chórem wyłożony jest program misji, który można zabrać do domu. Prosimy o modlitwę w intencji misjonarza i o dobre owoce misji.

6. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do Piątku na godz. 15.00. Zapraszamy także na spotkania Wspólnoty Effatha we wtorki po wieczornej Mszy św.

7. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

8. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się za tydzień 9 października. Kurs rozpoczyna się w piątek o godzinie 17.00. Tym razem kurs odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku. Zapisy i informację u ks. Macieja Guziejko CRL (513 318 420; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

9. Z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności Grażyna Przewoźna i Maria Szymańska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Prosimy pozdrowić osoby chore
i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo