Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą.
2. W tym tygodniu przeżywamy następujące wspomnienia i uroczystości: w poniedziałek św. Bartłomieja Apostoła; w środę uroczystość NMP Częstochowskiej (w tym dniu odnawiać będziemy Śluby Jasnogórskie); w czwartek św. Moniki; a w piątek uroczystość św. Augustyna – Ojca Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.


3. W sobotę 22 sierpnia odbyła się I Piesza Notecka Pielgrzymka Rokitniańska. Wzięło w niej udział ponad 70 osób. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za trud i dar modlitwy. Dziękujemy Straży Pożarnej w Drezdenku za pomoc w kierowaniu ruchem na trasie pielgrzymki. Serdeczne Bóg zapłać Wspólnocie Effatha i Kościołowi Domowemu, za organizację całej Pielgrzymki.
4. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 1, 2 i Zespołu Szkół w Drezdenku, odbędzie się w przyszłą niedzielę 30 sierpnia o godzinie 10.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego.
5. W najbliższą sobotę 29 sierpnia, o godzinie 19.00, w Parafii św. Antoniego w Krzyżu Wielkopolskim odbędzie się koncert muzyki organowej.
6. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
7. Ze względu na wakacje, w tygodniu, spowiadać będziemy 15 min. przed każdą Mszą św.
8. Zapraszamy na coroczną pielgrzymkę na Główne Uroczystości Odpustowe do Gietrzwałdu, w dniach 12-13 września. W tym roku, ze względu na czas epidemii, pojedzie tylko jeden autokar. Zapisy na pielgrzymkę w naszej zakrystii.
9. W czasie wakacji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu i Koronki do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest we wtorek od 10.00 do 12.00 i w piątek od 15.00 do 17.00.
10. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Maria Łochowicz i Henryka Konieczna . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i szczęśliwych wakacji. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Szczęść Boże!
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo