Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą.

2. We wtorek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszych ojców.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie na godzinę 17.30.

4. W środę 24 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość św. Jana Chrzcielna – największego wśród proroków. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jan Lange CRL. Zapraszamy na Mszę św. imieninową, a zarazem 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Jana Lange CRL, w środę, na godzinę 18.00.

5. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

6. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego, w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół w Drezdenku, zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

7. Już niedługo rozpoczniemy wakacje. Nie zapominajmy w tym czasie o Bogu. Chciejmy przeżyć ten okres z Bożym błogosławieństwem. Pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św. – przychodźmy do kościoła w odpowiednim stroju. Zachęcamy szczególnie rodziców i opiekunów, aby uczyli swoje dzieci, że od Boga nie ma wakacji. Nie zapominajmy o modlitwie i spowiedzi. Kościół przypomina także o zachowywaniu przepisów drogowych – nie narażajmy na śmierć siebie, bliskich i innych ludzi.

8. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego odbędzie się 27 czerwca o godz. 18.00 , po Eucharystii spotkanie członków i sympatyków w salce parafialnej.

9. Apostolat Maryjny zaprasza na 6 dniową pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic i Szczyrku w dniach 24.07- 29.07. 2020. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy u Pani Marioli Różańskiej.

10. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia, którzy wygłoszą Słowo Boże i podzielą się swoją wiarą. Będziemy mogli wesprzeć ich dzieło nabywając Traktat o Doskonałym Nabożeństwie do NMP, wraz z książeczką do modlitwy i płytą CD. Cena zestawu to zaledwie 10 zł.

11. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności: Grzegorz Ludwik Peszko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz darów Ducha Świętego. Szczęść Boże!

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo