1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą.

2. We wtorek 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszych ojców.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie na godzinę 17.30.

4. W środę 24 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość św. Jana Chrzcielna – największego wśród proroków. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jan Lange CRL. Zapraszamy na Mszę św. imieninową, a zarazem 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Jana Lange CRL, w środę, na godzinę 18.00.

5. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

6. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego, w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkół w Drezdenku, zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.

7. Już niedługo rozpoczniemy wakacje. Nie zapominajmy w tym czasie o Bogu. Chciejmy przeżyć ten okres z Bożym błogosławieństwem. Pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św. – przychodźmy do kościoła w odpowiednim stroju. Zachęcamy szczególnie rodziców i opiekunów, aby uczyli swoje dzieci, że od Boga nie ma wakacji. Nie zapominajmy o modlitwie i spowiedzi. Kościół przypomina także o zachowywaniu przepisów drogowych – nie narażajmy na śmierć siebie, bliskich i innych ludzi.

8. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego odbędzie się 27 czerwca o godz. 18.00 , po Eucharystii spotkanie członków i sympatyków w salce parafialnej.

9. Apostolat Maryjny zaprasza na 6 dniową pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic i Szczyrku w dniach 24.07- 29.07. 2020. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy u Pani Marioli Różańskiej.

10. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia, którzy wygłoszą Słowo Boże i podzielą się swoją wiarą. Będziemy mogli wesprzeć ich dzieło nabywając Traktat o Doskonałym Nabożeństwie do NMP, wraz z książeczką do modlitwy i płytą CD. Cena zestawu to zaledwie 10 zł.

11. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności: Grzegorz Ludwik Peszko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz darów Ducha Świętego. Szczęść Boże!