Msze Święte

Msze Święte

zobacz terminy

View more
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

Dowiedz się więcej

View more
Duszpasterze

Duszpasterze

Księża pracujący w Drezdenku

View more
Sakrament Chrztu św.

Sakrament Chrztu św.

Dowiedz się więcej

View more
Sakrament Małżeństwa

Sakrament Małżeństwa

Dowiedz się więcej

View more
Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb Katolicki

Dowiedz się więcej

View more
I Komunia św.

I Komunia św.

Dowiedz się więcej

View more
Bierzmowanie

Bierzmowanie

Dowiedz się więcej

View more
Ministranci

Ministranci

View more

1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres przyjmowania Komunii Wielkanocnej.
2. Po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.


3. W czwartek 11 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30. Ze względu na czas epidemii przejdziemy w procesji wokół kościoła. W tym roku wyjątkowo nie budujemy ołtarzy. Zapraszamy asystę, grupy parafialne, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i scholę oraz wszystkich wiernych. Szczególnie zapraszamy ze swoimi sztandarami Ochotniczą Straż Pożarną. Policję, Myśliwych, Leśników i Cechy Rzemiosł z Drezdenka. W piątek, po Bożym Ciele, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana codziennie o godzinie17.30.
5. Rocznica I Komunii Świętej dzieci klas 4 w niedzielę 21 czerwca o godzinie 11.30. Spowiedź przed rocznicą w sobotę 20 czerwca o godzinie 17.00. Prosimy rodziców, o kontakt z ks. Maciejem, w celu organizacji uroczystości.
6. Pierwsza Komunia Święta obecnych klas 3 odbędzie się 20 września 2020. Szkoła Podstawowa nr 1 o 10.00. Szkoła podstawowa nr 2 o 12.00.
7. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego, w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół w Drezdenku, zostanie odprawiona w czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Drezdenku.
8. W przedsionku kościoła i na stoliku pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.
9. Z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności: Janina Wróblewska i Jadwiga Konera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa oraz opieki Trójcy Przenajświętszej. Szczęść Boże!
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo