1. Roraty codziennie o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy też młodzież zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania


2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
- w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
3. Za tydzień w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Rafał Sorkowicz, Chrystusowiec
4. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.
5. Za tydzień, po każdej mszy św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 będzie zbierać do puszek ofiary na rehabilitację swojego kolegi oraz na zakup pompy insulinowej.
6. W Poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
7. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty święte z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy, aby osoby w podeszłym wieku, które przez dłuższy czas się nie spowiadały i nie przyjmowały komunii św. zrobiły to z okazji zbliżających się Świąt. Z ogromnym smutkiem obserwujemy, że coraz więcej osób odchodzi z tego świata bez wcześniejszego przejęcia sakramentów świętych. Chorych odwiedzimy w piątek 17 grudnia od godz. 8.00 rano i od godz. 15.00 popołudniu. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
8. Pragniemy przypomnieć o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele podczas mszy i nabożeństw oraz o możliwości przyjmowania komunii św. na rękę. Osoby przyjmujące komunie św. na rękę prosimy o podchodzenie do księdza przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
9. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Taca z następnej niedzieli na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła.
10. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 7,00 zł.
11. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Macieja Gadomskiego. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo