1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu

. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa w Betlejem i na końcu czasu. Wykorzystajmy Adwent dla odnowy naszej więzi z Bogiem i ludźmi. Podejmijmy adwentowe czuwanie poprzez udział w roratach. Roraty codziennie o godz. 18.00; z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Do udziału zapraszamy też młodzież zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania.
2. Księdzu Proboszczowi z racji imienin życzymy obfitości Bożych darów, dobrego zdrowia oraz opieki Matki Bożej.
3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek Święto św. Andrzeja, Apostoła
- w piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
4. Wypominki do końca miesiąca o godz. 17.30.
5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 2. Spotkanie w salce parafialnej. Kandydatów do bierzmowania, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli we wtorkowych spotkaniach formacyjnych w minionym miesiącu zapraszamy na spotkanie za tydzień w niedzielę 5 grudnia po wieczornej mszy świętej w salce parafialnej.
6. Dorosłych parafian, którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 2 grudnia o godz. 16.00 w parafii w Trzebiczu.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św. W zakrystii i kancelarii parafialnej można zgłaszać chorych, którzy pragną przyjmować sakramenty święte w pierwsze piątki miesiąca.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 12 grudnia.
11. Poświęcenie medalików dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w niedzielę 12 grudnia na mszy św. o godz. 11.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.
12. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary przekazywane na opłacenie dokumentacji związanej z renowacją elewacji naszego kościoła.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6,00 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Do nabycia w zakrystii są świece na stół wigilijny po 7,00 zł.
13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie: + Kazimierza Podgórnego, Wacławę Zieloną, Tadeusza Bodnara, Teresę Sobota, Jadwigę Swaczyńską, Zdzisława Zielonego, Irenę Siek i Bogdana Łukomskiego Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia czasu Adwentu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo