1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

.
2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
3. W środę rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
- Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w kościele Matki Bożej Różańcowej o godz. 8.00.
- Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 9.00.
- Msza św. dla młodzieży z Zespołu Szkół w kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 18.00.
4. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św.
5. Do rodziców, wychowawców i katechetów kierujemy serdeczny apel o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwości na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie Słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii. Msza św. z udziałem dzieci w niedzielę o godz. 11.30.
6. W środę 82. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W czwartek o godz. 17.00 Wspólnota Przyjaciół Paradyża zaprasza na godz. 17.00 do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus obiecuje praktykującym 9 pierwszych piątków miesiąca, że nie umrą nie będąc w stanie łaski uświęcającej.
8. W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
10. Zapraszamy na XXVI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Najbliższy koncert w piątek 3 września o godz. 19.00 w naszym kościele.
11. Pielgrzymów udających się na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu informujemy, że nasze pielgrzymowanie rozpoczynamy w sobotę 4 września o godz. 7.00 Mszą świętą w naszym kościele. Po Mszy wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła.
12. Od września kancelaria parafialna czynna we wtorki, czwartki i piątki od 10.00 – 12.00 oraz od 15.00 – 17.00.
13. Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przed planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
14. Zapowiedzi przedmałżeńskie są wywieszone w gablocie przed kościołem. Jeżeli ktoś znałby przeszkody dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa wymienionych osób prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
15. Wraz z kończącymi się wakacjami rozpoczynamy kolejny rok formacyjny w naszej wspólnocie parafialnej. Chcemy rozpocząć naszą formację od pochylenia się nad Słowem Bożym. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w Rekolekcjach na Dobry Początek pod tytułem „Wierzę w Kościół Apostolski”. Rekolekcje potrwają od 14 do 16 września o godz. 19.00 w naszym kościele. Więcej informacji na plakatach.
16. Składamy serdecznie podziękowania za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
17. Decyzją Przewodniczącego Episkopatu Polski niedziela 5 września br. będzie „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na ich rzecz.
18. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
19. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Mariannę Stefaniak. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo