Dziś XVIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
2. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu.

Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
3. Dziś 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
4. W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w reżimie sanitarnym dlatego wszyscy pielgrzymi swój nocleg będą mieli w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy naszych parafian o wsparcie pielgrzymów poprzez przygotowanie posiłków. Panie pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego w Szkole Podstawowej nr 2.
5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, Patrona proboszczów.
- w piątek Uroczystość Przemienienia Pańskiego – doroczny odpust w naszej parafii. Suma odpustowa za tydzień o godz. 11.30. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Na uroczystą sumę zapraszamy Parafian, Gości, ministrantów, lektorów oraz noszących chorągwie i sztandary. Uroczystości odpustowe poprzedzi Triduum przygotowujące nas na uroczystości odpustowej. Zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Mszę św. o godz. 18.00.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Wynagradzajmy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. W miesiącu sierpniu nie ma odwiedzin chorych w domach.
7. Konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
8. Zapraszamy do udziału w XXVI Letnich Spotkaniach Kameralnych. Koncerty odbywają się w Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Najbliższy w czwartek o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
9. Składamy serdecznie podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
10. Taca z następnej niedzieli na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
11. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
12. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Wiktora Widerę, Bogdana Zielińskiego, Alicję Sroczyńską i Zofię Konieczną. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
13. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego podczas letniego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo