1.Dziś XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. Z inicjatywy Papieża Franciszka przeddzień wspomnienia św. Joachima i Anny, dziadków Jezusa obchodzimy w dniu dzisiejszym Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Wszystkich otaczamy swoją modlitwą i życzymy wdzięczności i miłości ze strony swoich dzieci i wnuków.


3. W dniu dzisiejszym we wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców poświęcenie samochodów po Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Ofiary złożone przy poświęceniu przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP; w czwartek św. Marty; w sobotę św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
5. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
6. W piątek wyruszy autokarowa pielgrzymka Apostolatu Maryjnego do Częstochowy, Piekar Śląskich i Karpacza. Wyjazd autokaru o godz. 6.00 z parkingu przy plebanii. Jest wolnych kilka miejsc. Zapisy i szczegóły wyjazdu u Pani Marioli Różańskiej.
7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic dla Członków Żywego Różańca.
8. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Prosimy o modlitwę za zniewolonych nałogiem alkoholowym.
9. W przyszłą niedzielę 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
10. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymi, którzy przemierzają drogę od Bałtyku do Stóp Jasnogórskiej Pani. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w reżimie sanitarnym dlatego wszyscy pielgrzymi swój nocleg będą mieli w Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy naszych parafian o wsparcie pielgrzymów poprzez przygotowanie posiłków. Panie pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego w Szkole Podstawowej nr 2.
11. Od września Sakrament Chrztu Świętego będzie udzielany w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie dzieci dwa tygodnie przez planowanym chrztem w danym miesiącu. Konferencja przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 w salce parafialnej.
12. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na rzecz naszej świątyni.
13. Prasa katolicka „Gość Niedzielny i Niedziela” w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem. Zachęcamy do czytania.
14. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg powołał do siebie + Wandę Dokurno, Tomasza Wosickiego, Jana Baczyńskiego, Wiktora Widera i Bogdana Zielińskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa. Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo