1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Czas przyjmowania Komunii wielkanocnej trwa jeszcze przez tydzień, do Uroczystości Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.


2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.


3. We wtorek, rozpoczęliśmy w naszym kościele wymianę instalacji elektrycznej dzwonów. Zostaną również wymienione napędy dzwonów. Koszt tego remontu wynosi 19 000 zł. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie właśnie na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy za wszelkie wsparcie i pomoc.


4. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w środy o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej.


5. W czwartek, 3 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku, w Boże Ciało, po Mszy św. sprawowanej wyjątkowo o godzinie 12.00, ruszy procesja ulicami naszej parafii. Procesja przejdzie ulicami: Kościelną, Kościuszki, Stary Rynek i Szkolna. Prosimy mieszkańców tych ulic, o przystrojenie swoich domów. I ołtarz, przy kapliczce Matki Bożej, przygotowują członkowie Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Złotej Róży, Przyjaciół Paradyża. II ołtarz na Starym Rynku, przygotowują strażacy z Drezdenka i okolic. III ołtarz, przy Banku Spółdzielczym pod filarami, Państwo Antczakowie z ul. Pomorskiej, IV ołtarz, przy kościele, rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
Serdecznie zapraszamy grupy parafialne, dzieci, młodzież, straż pożarną, mężczyzn do niesienia baldachimów, Cech Rzemiosł Różnych, Orkiestrę i wszystkich parafian. Po trudnym czasie pandemii, chciejmy powrócić do pięknych, polskich tradycji.


6. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na kolonie letnie w Mrzeżynie w dniach 17 -30 lipca 2021. Więcej informacji u ks. Macieja (513 318 420 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.


8. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Zofia Kozłowska, Ryszard Mokrzycki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo