1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem przeżywać będziemy tzw. „Dni Krzyżowe”, podczas, których, po Mszy o godzinie 18.00, modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
2. W przyszłą niedziele zbierane będą ofiary do puszek na odbudowę spalonego domu parafialnego w Sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie.
3. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w środy o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej.
4. W piątek 14 maja imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Maciej. Msza św. w int. ks. Macieja sprawowana będzie o godz. 18.00.
5. Za tydzień, w niedzielę 16 maja, o godzinie 19.00, odbędzie się piękne wydarzenie artystyczne, czyli koncert męskiego chóru z Kalisza pod opieką Jakuba Tomalaka. „Akatyst ku czci Świętego Józefa Oblubieńca Bogarodzicy” jest muzyczną opowieścią o świętym Józefie. Zapraszamy na to wydarzenie.
6. Dzieci, które chciałyby śpiewem chwalić Pana Boga, zapraszamy na próby scholi, do salek parafialnych, w soboty na godzinę 10.00. Zapraszamy również na Mszę św. z kazaniem dla dzieci, w niedziele na godz. 11.30.
7. 31 maja, o godzinie 16.00, odbędzie się w naszej parafii Bierzmowanie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2. Ze względów epidemiologicznych, w bierzmowaniu może wziąć udział tylko młodzież mająca przyjąć sakrament bierzmowania. Więcej informacji u katechetów i ks. Łukasza.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.
9. Informujemy naszych parafian, że zarówno rano jak i wieczorem, spowiadać będziemy przed Mszą Świętą. Wyjątek stanowi niedziela, podczas której spowiadać będziemy na Mszy św.
10. Zapraszamy na czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 22 maja po wieczornej Mszy św. Czuwanie poprowadzi wspólnota Effatha.
11. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Bożena Dukaczewska, Zenon Łukasiewicz, Maria Kur. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…
Kanonicy Regularni Laterańscy
AKATYST:

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo