1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek o godzinie 17.00 zapraszamy na modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek od godziny 8.00 odwiedzać będziemy chorych.

2. W poniedziałek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą o godzinie 7.00, 10.00 i 18.00. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny sprawowana będzie o godz. 10.00.

3. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu.

4. Zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, we wtorki po wieczornej Mszy św. Modlitwę prowadzi wspólnota Effatha.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które sprawowane są codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci w środy o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Różańcowej.

6. Od przyszłej soboty 8 maja, wznawiamy próby scholi dziecięcej. Dzieci, które chciałyby śpiewem chwalić Pana Boga, zapraszamy do salek parafialnych w sobotę na godzinę 10.00. Od przyszłej niedzieli 9 maja, o godzinie 11.30 wznawiamy Msze św. dla dzieci.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 maja, o godzinie 19.00, w naszym kościele parafialnym, zostanie odśpiewany Akatyst ku czci św. Józefa Oblubieńca Bogarodzicy. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

8. 31 maja, o godzinie 16.00, odbędzie się w naszej parafii Bierzmowanie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2. Ze względów epidemiologicznych, w bierzmowaniu może wziąć udział tylko młodzież mająca przyjąć sakrament bierzmowania. Więcej informacji u katechetów i ks. Łukasza.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

10. Informujemy naszych parafian, że od wtorku, zarówno rano i wieczorem, spowiadać będziemy przed Mszą Świętą. Wyjątek stanowi niedziela, podczas której spowiadać będziemy na Mszy św.

11. Z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszły: Maria Sikora, Stanisława Jackowska, Krystyna Kandel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo