1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczynamy tydzień biblijny. Postarajmy się w tym tygodniu poświęcić więcej czasu lekturze i rozważaniu Słowa Bożego.

2. W piątek przeżywać będziemy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu imieniny obchodzi kapelan naszego szpitala ks. Jerzy Hajduga CRL. Msza św. w int. ks. Jerzego sprawowana będzie w piątek o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Od poniedziałku do piątku, o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu.

4. Zaległe bierzmowanie odbędzie się we wtorek 20 kwietnia o godz. 18.00. Decyzją Kurii Biskupiej, ze względu na obostrzenia sanitarne, w bierzmowaniu mogą wziąć udział tylko bierzmowani. Msza Święta podczas, której młodzież przyjmie sakrament bierzmowania będzie transmitowana przez Facebooka naszej parafii, aby umożliwić rodzicom i bliskim duchową łączność.

5. Wyjątkowo, z racji Bierzmowania, wtorkowe rozważanie Słowa Bożego i Uwielbienie Pana Jezus w Najświętszym sakramencie, przeniesione zostało na środę po wieczornej Mszy św.

6. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku. Informacje i zapisy u ks. Macieja CRL (513 318 420, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

8. Pomódlmy się za zmarłych parafian: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo