1. Z okazji rozpoczynających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, Parafianom i Gościom, życzymy, aby zmartwychwstały Chrystus, błogosławił każdy dzień waszego życia. Niech tegoroczne święta, chociaż przeżywane w trudnym okresie, staną się dla nasz czasem radości i pokoju. Serdecznie dziękujemy za wszelkie życzenia kierowane na adres naszej parafii.

2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: księżom, panu organiście, kościelnym, służbie liturgicznej ołtarza, kościołowi domowemu, osobom sprzątającym nasz kościół i wykonywującym ciemnice i grób Pański. Grupom parafialnym i harcerzom dziękujemy za adorację przy ciemnicy i grobie Pańskim.

3. W poniedziałek przeżywać będziemy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w tym dniu taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Do następnej niedzieli przeżywać będziemy oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W piątek, z racji oktawy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

5. Od wtorku, o godz. 15.00, wznawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu. We wtorki, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

6. Msza św. w intencji Żywego Różańca zostanie odprawiona w niedzielę 11 kwietnia o godz. 10.00. Msza św. w intencji maturzystów zostanie odprawiona również w niedzielę 11 kwietnia o godz. 14.00.

7. Zaległe bierzmowanie jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli odbędzie się we wtorek 20 kwietnia o godz. 18.00. Na chwilę obecną, Sakramentu Bierzmowania udzieli J.E. bp Paweł Socha CM.

8. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku. Informacje i zapisy u ks. Macieja CRL (513 318 420, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Wiesław Wargin, Jan Klimkowski, Joanna Cupiał-Cechel Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo