1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej, potocznie zwaną „Niedzielą Palmową”. Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. W naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy naszemu rekolekcjoniście, ks. Tomaszowi Tyszkiewiczowi za głoszone do nas Słowo Boże. Spowiedź wielkanocna odbędzie się: w niedzielę na każdej Mszy św., w poniedziałek i wtorek od godziny 6.45, 9.30 i 17.30, w środę od godziny 17.30.

3. Odwiedziny chorych odbędą się w środę 31 marca od godziny 8.00. Jest to zarazem spowiedź pierwszopiątkowa i wielkanocna. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku 30 marca.

4. Liturgia Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek – Msza św. w int. kapłanów i nowych powołań sprawowana będzie o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesiemy Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja trwać będzie do godziny 22.00.

- Wielki Piątek - w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Drogę Krzyżową, w piątek na godzinę 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się
o godz. 18.00. Wyjątkowo, w czasie epidemii, nie będzie obrzędu ucałowania Krzyża. Krzyż ucałuje i dotknie tylko główny celebrans. Natomiast wierni będą kłaniać się przed krzyżem, nie dotykając go. Następnie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu. Adoracja przy grobie trwać będzie do godz. 22.00.

- Wielka Sobota – Adoracja przy grobie rozpocznie się o godzinie 7.00 i trwać będzie do godz. 18.00. W tym roku ponownie nie będzie błogosławieństwa pokarmów. Prosimy głowę rodziny, aby odmówiła modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00.

5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Pierwsza Msza św. sprawowana będzie o godz. 7.00. W tym dniu nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej. W procesji wewnątrz kościoła, przejdzie tylko główny celebrans i asysta. Prosimy, aby wierni pozostali w ławkach.

6. Zaległe bierzmowanie jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli odbędzie się we wtorek 20 kwietnia. Spotkania z kandydatami do bierzmowania odbędą się 29 i 30 marca w godzinach od 15.00 do 17.00 na plebanii.

7. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku. Informacje i zapisy u ks. Macieja CRL (513 318 420, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Zofia Kowalska, Zofia Nowicka, Edith Flugel, Kazimiera Ziaja, Krystyna Matuszewska, Andrzej Dziąćko, Henryk Majzlik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo