1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży do końca liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej. Zachęcamy, aby za tydzień przyjść do kościoła z palmami.

2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się już za tydzień od 27 do 30 marca 2021. Plan rekolekcji wyłożony jest na stoliku pod chórem
i w przedsionku pod wieżą.

3. Odwiedziny chorych odbędą się w Wielką Środę 31 marca od godziny 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do wtorku 30 marca.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30, Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Prosimy również, aby spowiedzi nie odwlekać na ostatnie dni Wielkiego Postu. W tygodniu możemy się spowiadać przed poranną Mszą Świętą i od godziny 17.30.

5. Cały czas możemy wspierać „Caritas” naszej diecezji kupując w zakrystii świecę na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Prosimy również o ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2021 roku. Informacje i zapisy u ks. Macieja CRL (513 318 420, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 6 zł wyłożone są w przedsionku pod wieżą oraz pod chórem.

8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Dawskiba, Mariusz Kucharski i Marek Korejwo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu. Prosimy pozdrowić osoby chore i starsze, które nie mogą z nami się teraz modlić. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo