1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną, która jest zarazem Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00, na Facebooku będziemy transmitować wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Możemy dzisiaj otrzymać odpust zupełny, o którym siostrze Faustynie Kowalskiej mówił Pan Jezus.


2. W czwartek 23 kwietnia przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Jerzy Hajduga CRL – kapelan naszego szpitala. Msza św. w intencji ks. Jerzego będzie sprawowana w czwartek o godzinie 18.00.
3. W tym trudnym czasie, z racji, że parafia utrzymuje się z ofiar wiernych, zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne, abyśmy mogli utrzymać nasz Kościół. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym, którzy już wsparli naszą parafię. Za wszystkich ofiarodawców sprawujemy Msze św. Ofiary możemy przekazywać na nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414
4. W zakrystii możemy nabywać prasę katolicką – Niedziela i Gość Niedzielny.
5. Od przyszłej niedzieli wracamy do wcześniejszego układu Mszy św. Nie będzie Mszy o godzinie 15.00 i 16.00. Informujemy, że po najnowszej decyzji rządu, dotyczącej ilości wiernych w kościele, oraz po zmierzeniu wymiarów naszej świątyni parafialnej, w celebracji liturgicznej może wziąć udział 49 wiernych. Zmiana wchodzi w życie od poniedziałku 20 kwietnia 2020. Prosimy o zachowanie pozostałych norm bezpieczeństwa (odległości od siebie, rękawiczek, maseczek).
5. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Bolesław Pacyna, Błażej Szukała i Piotr Huryń. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
6. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego od zmartwychwstałego Chrystusa. Szczęść Boże!
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo