1. Przeżywamy Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową. Ze względu na kwarantannę nie odbędzie się procesja z palmami, a poświęcenie palm odbędzie się bez użycia wody święconej. Z racji, że we Mszy św. może aktualnie uczestniczyć 5 wiernych, prosimy aby nie przychodzić do Kościoła, ale umożliwić udział w Eucharystii zamawiającym intencje.


2. Spowiedź przed świętami odbędzie się w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach od 10.00 – 12.00; oraz od 17.00-18.00. W kościele może przebywać maksymalnie 5 wiernych. Z tego powodu prosimy, aby po spowiedzi opuścić Kościół. Przed wyjściem będzie możliwość przystąpienia do Komunii Świętej.
3. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę) będziemy sprawować bez udziału wiernych. Liturgię będziemy transmitować o 18.00 na Facebook-u, na stronie „Adoracja z Kanonikami Regularnymi z Drezdenka”. Prosimy łączyć się z nami na modlitwie w Kościołach Domowych. Zachęcamy, aby
w honorowym miejscu ustawić Krzyż i zapalić świecę.
4. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Prosimy, aby głowa rodziny w niedzielę, przed śniadaniem, odmówiła modlitwę i uczyniła znak krzyża nad świątecznymi pokarmami. Modlitwa błogosławieństwa jest umieszczona na naszej parafialnej stronie internetowej oraz na Facebook-u.
5. W tym roku, ze względu na panującą epidemię, nie będzie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Prosimy, aby w tych dniach adorować Krzyż w naszych domach, oraz Pana Jezusa w Tabernakulum naszego kościoła. Kościół będzie otwarty w Triduum przez cały dzień. Wchodzimy przez drzwi pod wieżą. W Kościele może przebywać max. 5 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od siebie.
6. W tym trudnym czasie, z racji, że parafia utrzymuje się z ofiar wiernych, zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne, abyśmy mogli utrzymać nasz Kościół. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym, którzy już wsparli naszą parafię. W wielki czwartek
i sobotę zostaną odprawione Msze św. w int. dobroczyńców. Ofiary możemy przekazywać na nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414
7. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: Małgorzata Urbaniak i Andrzej Wdowicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
8. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego od zmartwychwstałego Chrystusa. Szczęść Boże!
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo