Drezdenko, 14 marca 2020
Drodzy Parafianie
W trosce o bezpieczeństwo naszych wiernych, zgodnie z wytycznymi władz państwowych, w związku z panującym w naszym kraju wirusem, jesteśmy zobowiązani wprowadzić następujące zalecenia przez czas trwania kwarantanny:


- Przez czas trwania kwarantanny we Mszy św. w naszym kościele może brać udział maksymalnie 50 wiernych. Wyznaczona osoba będzie wprowadzać do świątyni odpowiednią liczę osób. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku, gdy liczba uczestników Mszy św. wyniesie 50 osób. Nie możemy wprowadzać do świątyni większej liczby wiernych.
- Przez czas trwania kwarantanny, w niedzielę, Msze św. będą sprawowane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 16.00 i 18.00. Przyjęte intencje zostaną odprawione. Dodatkowa Msza św. o 15.00 będzie sprawowana w intencji przebłagania za nasze grzechy, a o 16.00 w intencji ustania epidemii. W tygodniu Msze św. będą sprawowane o 7.00 i 18.00.
- Przez czas trwania kwarantanny otwarte będzie tylko jedno wejście do kościoła: wejście pod wieżą.
- Przez czas trwania kwarantanny Komunię Świętą udzielać będziemy na rękę.
- Przez czas trwania kwarantanny prosimy, aby dzieci, młodzież i osoby w podeszłym wieku, zostały w domu. Konferencja Episkopatu Polski i Biskup Diecezjalny udzielili dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy, aby całe rodziny spotykały się w domu i uczestniczyły we Mszy św. transmitowanej przez Telewizję bądź Internet i przyjęły tzw. „Komunię Duchową”.
- Przez czas trwania kwarantanny odwołane są nabożeństwa Gorzkich Żalów i Drogi Krzyżowej. Zachęcamy, aby wspomniane nabożeństwa odprawiać w domu.
- Przez czas trwania kwarantanny, o godzinie 15.00 odbywać się będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania epidemii. Po Koronce nie będzie prowadzonej adoracji przez wiernych. Będzie można adorować Pana Jezusa w ciszy do godz. 18.00.

Na zakończenie pragnę podkreślić, że wszystkie zalecenia nie są formą walki z Kościołem, ale próbą zatrzymania epidemii. To, co teraz przeżywamy, powinno stanowić dla nas impuls do zastanowienia się nad swoim życiem. Przed nami życie wieczne z Bogiem. Każdy z nas powinien zdać sobie sprawę
z kruchości ludzkiego życia i nabrać odwagi do nawrócenia.

 

Z kapłańskim błogosławieństwem

Ks. Zdzisław Palus CRL
Proboszcz

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo