1. Przeżywamy dzisiaj VII niedzielę w roku liturgicznym.
2. Od V Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej przeżywać będziemy Misje Święte. Ostatnie Misje odbyły się w naszej parafii w 2002 roku. Prosimy o modlitwę o dobre owoce Misji.


3. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem na Mszach o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nie tylko nie jemy mięsa, ale spożywamy także uboższe posiłki. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.
4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00
z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci a o godz. 17.30 dla dorosłych.
5. W piątek 28 lutego obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Postu
w intencji młodzieży. Natomiast od 28 lutego do 1 marca odbędą się w Rokitnie Diecezjalne Rekolekcje dla Młodzieży.
6. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach od 6 do 8 marca. Rozpoczyna się w piątek o godz. 19.00 w sali katechetycznej na plebanii. Zapisy na kurs u ks. Macieja Guziejko CRL (tel. do ks. Macieja 513 318 420)

7. 9 marca 2020 organizowany jest wyjazd do Czarnkowa na film pt. „Najświętsze Serce”. Ten intrygujący film fabularno-dokumentalny odkrywa przed widzem sedno kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Koszt wyjazdu na film to 30 zł. Zapisy u ks. Łukasza i u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
8. Z inicjatywy wspólnoty Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego zapraszamy w każdy drugi czwartek miesiąca na adoracje Najświętszego Sakramentu oraz Mszę św. w intencji licznych i gorliwych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych jako dar na stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Najbliższe nabożeństwo w intencji powołań w czwartek – 12 marca. O godz.17.00.
9.W środę 18.03.2020 roku, w przychodni lekarskiej „Medyk”, przy ul. Piłsudzkiego 7, odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Więcej informacji w przychodni.
10. Pomódlmy się za zmarłych… Wieczny odpoczynek…
11.Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo