1. Przeżywamy dzisiaj 4 niedzielę Adwentu.
2. Ostatnie Roraty dla dzieci i dorosłych odbędą się w poniedziałek. Natomiast we wtorek nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia.


3. Możemy się jeszcze wyspowiadać dzisiaj i w poniedziałek na każdej Mszy św. We wtorek w godzinach od 7.00 do 10.00 – później kościół będzie zamknięty.
4. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na dwie pasterki: o godz. 21:00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Żeromskiego oraz tradycyjną o 24 w Kościele Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy także na 23.00 do kościoła Przemienienia Pańskiego na wspólne śpiewanie kolęd.
5. Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej: odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólnego dzielenia się opłatkiem i śpiewania kolęd. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
6. W środę - 25 grudnia - obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem godz. 7.00. W czwartek – 26 grudnia – obchodzimy święto św. Szczepana. Taca przeznaczona będzie na KUL i Instytut Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.
7. Od piątku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian i modlić się o szczęśliwy rok 2020. Podczas kolędy będziemy omawiać sprawy związane z życiem Kościoła, Parafii i Rodziny. Bardzo prosimy o nie poruszanie tematów i dyskusji politycznych. Prosimy, by w każdej rodzinie na stole było Pismo Święte, woda święcona, kropidło, krzyż i zapalone świece. Wielką radością będzie gdy gospodarz czy gospodyni każdej rodziny katolickiej zaprosi do swojego domu kapłana z Bożym błogosławieństwem. PLAN KOLĘDY
8. W przyszłą niedzielę – 29 grudnia obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00, podczas której będziemy modlić się w intencji naszych rodzin, prosząc Boga o świętość życia.
9. Msza św. na zakończenie starego roku we wtorek 31.12 o godz. 17.00.
10. Pod kościołem możemy wesprzeć scholę i ministrantów nabywając pierniki.
11. Pragniemy poinformować, że nasi ministranci zajęli II miejsce w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów. Serdecznie chłopakom gratulujemy! Dziękujemy także wszystkim sponsorom i tym, którzy czynnie zaangażowali się w to dzieło.
12. Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności Julian Wacław Ociesz. Wieczny…
13. Życzymy wszystkim dobrego przygotowania do Świat Bożego Narodzenia. Szczęść Boże.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo