1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2020 rok. Ofiary będą przeznaczone na działalność misyjną zgromadzenia.
2. Decyzją Biskupa dzisiaj pod kościołem zbieramy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi
w potrzebie.

3. Jutro przeżywamy – 11 listopada – Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyny będzie sprawowana o godz. 16.00. Po niej odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami naszego miasta na Plac Wileński, w ktrym wezmą udział mieszkańcy Drezdenka, władze miasta, poczty sztandarowe, orkiestra, harcerze. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed Kościołem.
4. Br. Andrzej roznosi w naszej parafii pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pragniemy poinformować, że nikt inny nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków. Za wszelkie ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
5. Przez cały listopad, w dni powszednie, o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych.
6. 16 listopada organizowana jest wyjazd do Katedry Częstochowskiej na Mszę św., połączoną z modlitwą o uzdrowienie. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
7. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 18.00. Natomiast w środy, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na spotkania wspólnoty Effatha.
9. W środę 13 listopada święto pierwszych Męczenników Polski – patronów naszej diecezji.
10. Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych za tydzień 17 listopada na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy spotkanie z rodzicami.
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Zofię Szynal i Lidię Piechotę. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
12. Parafianom i Gościom życzymy spokojnej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo