1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła

2. Dzisiaj, w niedzielę 27 października w naszej parafii odbędzie się MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie na Placu Kościelnym o godz. 15:00. Zachęcamy wszystkich do przebierania się za postacie świętych.

3. Zakończenie nabożeństw różańcowych w czwartek o 17.30.

4. 28 października przeżywać będziemy dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

5. 1 listopada – w piątek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 7.00 w dużym kościele. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

6. 2 listopada - w sobotę - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na Mszy św. o godz. 10.00 procesja żałobna w kościele z modlitwami za zmarłych. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą 1 i 2 listopada dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Natomiast od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pobożnie nawiedzając cmentarz.

7. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych.

8. Na wypominki miesięczne przyjmować będą także - w przedsionku kościoła i na cmentarzu, klerycy naszego zakonnego seminarium w Krakowie.

9. Przez cały listopad - w dni powszednie o godz. 17.30 - modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. W każdą niedzielę o godz. 8.10 wypominki roczne, a w ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 18.00 - Msza św. za zmarłych poleconychw wypominkach rocznych.

10. 1 listopada, na cmentarzu, odbędzie się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych grobów na wschodzie.

11. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek 31 października od godz. 8.00.

12. 3 listopada - w niedzielę - o godz. 10.00 - Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

13. Od przyszłej niedzieli – Msza św. o godz. 7.00 będzie odprawiana w dużym kościele.

14. Do nabycia „Niedziela” i „Gość niedzielny”.

15. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.

16. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: +Helena Średniawa, +Leokadia Kowalska, +Stanisława Jakubów, +Franciszek Ciciak . Wieczny odpoczynek…

17. Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo