O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

 

1.      Dziś święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00. Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin – prosząc Boga o świętość życia. Msza św. na zakończenie starego roku w poniedziałek 31.12 o godz. 17.00.

2.      We wtorek 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – święto nakazane, oraz Nowy Rok 2019 i Światowy Dzień Modlitwy o pokój na świecie. To także dzień imienin naszego współbrata Ks. Mieczysława Madeja. Msza św. w jego intencji o godz. 10:00

3.      1 stycznia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, pozostałe msze jak w każdą niedzielę.

4.      W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.00.

5.      W niedzielę 6 stycznia - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli. Święto obowiązkowe Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne. Po Mszy św. o godz. 11.30 - spod plebani wyruszy orszak ulicami miasta Orszak Trzech Króli. Uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony. Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Orszaku Trzech Króli, z których dochód przeznaczony jest na organizację orszaków w całej Polsce oraz działalność charytatywną i kulturalną. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś po mszach św. ministranci w przedsionkach kościoła rozprowadzają za dowolną ofiarę zestawy zawierające kadzidło i kredę. Zachęcamy do nabywania.

 

6.      PLAN KOLĘDY NA NAJBLIŻSZE DNI

 

7.      Przyjaciele Paradyża zapraszają 3 stycznia o godz. 17:00 do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencjach nowych powołań.

8.      W czasie kolędy kancelaria czynna do południa.

9.      W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: +Kazimiera Urbaniak, Annę Błoch, Bronisława Kicza, Wieczny odpoczynek …

 

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej ostatniej niedzieli w tym roku.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo