O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dziś 4 Niedziela Adwentu oraz zakończenie rekolekcji adwentowych. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 7:00 będzie ostatnia okazja do spowiedzi od godz. 08:00 do godz. 10:00. Później kościół będzie zamknięty. W tym roku zapraszamy na dwie pasterki: o godz. 21:00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej, oraz tradycyjną o północy 24:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego.
2. Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej: odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęca się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
3. Dziś swoje imieniny obchodzi Ks. Adam Wójcicki CRL – Msza św. w jego intencji o godz. 11.30.


4. We wtorek - 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem godz. 7.00.
5. W środę – 26 grudnia – święto św. Szczepana – drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.
6. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Pragniemy odwiedzić każdą katolicką rodzinę, modlić się wspólnie z Wami i pobłogosławić Wam w imieniu Chrystusa. Podczas kolędy w Waszych domach będziemy omawiać sprawy związane z życiem Kościoła, Parafii i Rodziny. Bardzo prosimy o nie poruszanie tematów i dyskusji politycznych. Prosimy by w każdej rodzinie na stole było Pismo Święte, woda święcona, kropidło, krzyż i zapalone świece. Wielką radością będzie gdy gospodarz czy gospodyni każdej rodziny katolickiej zaprosi do swojego domu kapłana z Bożym błogosławieństwem. PLAN KOLĘDY
7. Na piątek 28 grudnia ks. Proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Zatem tego dnia można je spożywać.
8. W sobotę 29 grudnia o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w naszej świątyni.
9. W przyszłą niedzielę – 30 grudnia – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00. Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin – prosząc Boga o świętość życia.
10. Msza św. na zakończenie starego roku w poniedziałek 31.12 o godz. 17.00.
11. Do nabycia świąteczne numery prasy katolickiej.
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Ryszard Lala, Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz głębokich przeżyć duchowych przy wigilijnym stole.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo