O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

 

 

 

1.      REKOLEKCJE ADWENTOWE – rozpoczniemy w najbliższy piątek 21 i potrwają do niedzieli 23 grudnia włącznie. W piątek i sobotę okazja do spowiedzi od godz. 9.30 i 17.30. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Redemptorysta Prosimy o korzystanie ze spowiedzi św.                   w czasie rekolekcji i nie odkładanie jej na ostatnią chwilę.

 

2.      W piątek 21 grudnia odwiedzimy chorych, którzy nie są zapisani na I piątki miesiąca                           z przedświąteczną spowiedzią św.: od godz. 8:00 i od godz. 15:00. Zapisy w zakrystii                              i w kancelarii.

 

3.      W sobotę - 22 grudnia ostatnia - Msza św. roratnia o godz. 18.00, a dla dzieci w piątek 21.12 o godz. 16:30. Również 22 grudnia odbędzie się spotkanie Domowego Kościoła.

4.      W przyszły poniedziałek 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej: odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęca się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia po zakończeniu Mszy św. o godz. 7:00 – kościół będzie zamknięty, aby móc przygotować go do świąt.

W tym roku zapraszamy na dwie pasterki: o godz. 21:00 w Kościele Matki Bożej Różańcowej, oraz tradycyjną o północy 24:00 w Kościele Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie, jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem godz. 7.00.

 

5.      Po każdej Mszy św. zachęcamy do nabywania - ręcznie robionych ozdób świątecznych,                      z których dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii.

 

6.      W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności ś.p.: + Izabelę Jakrzewską. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

 

7.      Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz głębokich przeżyć duchowych w czasie rekolekcji adwentowych.

 

 

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo