O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

1.         I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Kościoła.

2.         Od przyszłej niedzieli o godz. 8.10 rozpoczniemy modlitwy za zmarłych poleconych                              w tegorocznych wypominkach składanych na cały rok. W ostatni piątek każdego miesiąca - Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

3.         Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne MSZE RORATNIE ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a dzieci w poniedziałek i piątek na godz. 16.30.

6 grudnia – w czwartek - Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o godz. 17:00 przed Najświętszym Sakramentem, by dziękować Bogu za powołanych i prosić o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8 grudnia – w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

4.         Jak co roku Diecezjalna Caritas rozprowadza świece w ramach – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - do nabycia w zakrystii oraz księgarni - cena 6 zł.

5.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św. w pierwszy piątek od godz. 8.00.

6.         Po każdej Mszy św. zachęcamy do nabywania - ręcznie robionych ozdób świątecznych,                      z których dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii,

7.         Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na wschodzie.

8.         SPOTKANIE WIGILIJNE dla Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego odbędzie się za tydzień, w sobotę 8 grudnia o godz. 14:00, a dla dzieci należących do grup parafialnych                    w niedziele 9.12 o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku.

9.         Zachęcamy również wszystkie dzieci i dorosłych do udziału w konkursie plastycznym                        pt. „Najpiękniejsze święta”. Szczegóły na plakatach

 

10.   Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii, za ofiary składane z okazji „wypominek rocznych” oraz za opłatki na stół wigilijny roznoszone w naszej parafii przez Br. Andrzeja.

 

11.   Serdecznie dziękujemy wszystkim ministrantom i ich opiekunom za udział w III edycji Turnieju Mikołajkowego, który odbył się w minioną sobotę, a także wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia.

12.   Do wieczności Bóg odwołał ś.p. Robert Korczak, Wieczny odpoczynek…

 

13.   Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławionych owoców pogłębienia wiary, nadziei i miłości.                

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo