O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

1.      Dzisiaj w naszej parafii o godz. 15:00 rozpocznie się MARSZ I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Z Placu Kościelnego przy plebanii wyruszy pochód ulicami miasta. Następnie odbędzie się bal w SP nr 1 w Drezdenku. Zachęcamy do uczestnictwa w tej inicjatywie dzieci, młodzież i dorosłych.

2.      Także dziś przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół Prześladowany w Pakistanie. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.      Zakończyliśmy renowację i konserwację trzeciego witraża w naszym kościele. Serdecznie dziękujemy firmie Pana Benedykta Antczaka i jego pracownikom za pomoc przy instalacji rusztowania i użyczenie potrzebnego sprzętu. 

4.      Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na pomoc chorej na nowotwór Izabeli Jakrzewskiej. Zebrano 4 433,74 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.      31 października – w środę - zakończenie NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWEGO o godz. 17.30. Ostatni różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 16:30.

6.      1 listopada – w czwartek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msza św. o godz. 7.00 w dużym kościele. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Zachęcamy do duchowego przeżycia tej Uroczystości, jak i do troski o groby naszych zmarłych. Prosimy o godne zachowanie się na cmentarzu.

7.      2 listopada - w czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlić się będziemy za naszych zmarłych na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00, połączonych z procesją żałobną w kościele z modlitwami za zmarłych.

8.      Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą 1 i 2 listopada dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych, jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Natomiast od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pobożnie nawiedzając cmentarz i ofiarując modlitwę za zmarłych.

9.      W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Zachęcamy również do zamawiania int. mszalnych za naszych drogich zmarłych i w różnych osobistych potrzebach w listopadzie i grudniu.

10. Na wypominki miesięczne przyjmować będą także - w przedsionku kościoła i na cmentarzu, klerycy naszego zakonnego seminarium w Krakowie. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie i kształcenie naszych kleryków.

11. Przez cały listopad - w dni powszednie o godz. 17.30 - modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. W każdą niedzielę o godz. 8.10 wypominki roczne, a w ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 18.00 - Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

12. W tym tygodniu I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00.

13. 4 listopada - w niedzielę - o godz. 10.00 - Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

14. Od przyszłej niedzieli – Msza św. o godz. 7.00 przez okres jesienno-zimowy będzie odprawiana w dużym kościele.

15. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby naszej parafii i kościoła oraz za ofiary składane na wypominki i ofiary indywidualne.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo